نکاتی مهم برای بهبود و درمان موهای آسیب دیده

ساخت وبلاگ
چکیده : درمان موهای آسیب دیده موضوعی است که بسیاری از خانم‌ها در طی زمان با آن روبرو شده‌اند. ... با عنوان : نکاتی مهم برای بهبود و درمان موهای آسیب دیده بخوانید :

ویتامینه کردن مو

درمان موهای آسیب دیده موضوعی است که بسیاری از خانم‌ها در طی زمان با آن روبرو شده‌اند. در حقیقت روش‌هایی که برای زیبایی مو استفاده می‌شود؛ در صورتی که مورد استفاده افراطی قرار گیرد می‌تواند موهای شما را دچار آسیب کند. ریزش مو، خشک شدن، شکنندگی و بد حالت شدن مو، از جمله مواردی هستند که به عنوان آسیب وارده به مو شناخته می‌شوند. در این مقاله وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس به بررسی روش‌های درمان موهای آسیب دیده می‌پردازیم.

بلیچ یا دکلره کردن مو

دکلره کردن مو روشی است که با از بین بردن رنگ‌دانه‌های مو، رنگ طبیعی موهای شما را حذف می‌کند و رنگی روشن به آن می‌دهد (ناشی از بی رنگی). هرچقدر میزان دلکره کردن مو بیشتر باشد این رنگ روشن‌تر شده تا در نهایت به سفیدی کامل می‌رسد. این فرایند در صورت استفاده افراطی و همینطور استفاده نادرست توسط افراد غیرحرفه‌ای می‌تواند موجب آسیب زدن به موهای شما شود. ایجاد ظاهر ناخوشایند برای مو، خشکی شدید موها و دولایه شدن نوک مو، از عوارضی است که این مشکل می‌تواند ایجاد کند. البته رنگ کردن منظم موها نیز در صورتی که مراقبت‌های لازم از موی رنگ شده را در نظر نگیرید؛ می‌تواند موجب آسیب به موهای شما شود.

صاف کردن مو

صاف کردن موها به وسیله سشوار و بخصوص اتوی مو، دیگر مواردی است که استفاده مداوم از آن می‌تواند به شدت بر کاهش کیفیت مو موثر باشد. استفاده کردن از این وسیله‌ها با جذب آب موها، موجب خشک شدن آنها می‌شوند. همچنین اتوی مو با تغیر ماهیت پروتئین‌های مو، موجب  آسیب جدی به مو و نازک شدن آنها می‌شوند.

روش درمان موهای آسیب دیده

برای درمان موهای آسیب دیده خود پیشنهاد می‌کنیم موارد زیر را امتحان کنید:

 • انتهای آسیب دیده مو را کوتاه کنید
 • استفاده از ابزارهای آرایشی داغ مثل سشوار، اتوی مو و بابلیس را کاهش دهید.
 • از اکستنش‌های مو استفاده نکنید. یا حداقل مطمئن شوید ریشه موی شما در حالت کشیده قرار ندارد؛ و تحت فشار نیست.
 • هنگام شستشو و خشک کردن موها، با آنها رفتار ملایمی داشته باشید؛ و آنها را به روش آبگیری خشک کنید.
 • از شامپو فقط یک یا دو بار در هفته استفاده کنید و در باقی موارد از روغن‌های طبیعی برای مو استفاده کنید.
 • موهای خود را هنگام شستشو نکشید تا به فولیکول های مو آسیب نزنید.
 • برای درمان موهای آسیب دیده و خشک شده، به طور مرتب از مرطوب‌کننده مو استفاده کنید.
 • برای درمان موهای آسیب دیده هر چند هفته یکبار از نرم‌کننده مو استفاده کنید.
 • یک ماسک موی مناسب را امتحان کنید. برای موهای با آسیب خفیف از یک ماسک ترکیبی عسل و سفیده تخم مرغ استفاده کنید. همچنین برای درمان موهای آسیب دیده و وز شده، از ماسک حاصل از موز یا آوکادو مخلوط شده استفاده کنید. در نهایت برای موهای خشک ماسک شیر یا ماست می‌تواند در درمان موهای آسیب دیده بسیار مناسب باشد.
 • استفاده از روغن آرگان، روغن نارگیل یا سایر روغن‌های مرطوب کننده برای محافظت و ویتامینه کردن مو و توقف روند تخریب موهای آسیب دیده بسیار موثر است.
 • پوست سر خود را با یک حرکت دایره‌ای ماساژ دهید. شما حتی می‌توانید از روغن نارگیل، روغن بادام، روغن درخت چای یا روغن اسطوخودوس در انجام این ماساژ استفاده کنید.
 • استفاده از شامپوی بدون سولفات و نرم کننده بدون سیلیکون را در مراحل درمان موهای آسیب دیده فراموش نکنید.

اگر هنوز هم از کیفیت موهای خود راضی نیستید؛ پیشنهاد می‌کنیم روش‌های تقویت مو مثل ویتامینه کردن مو را امتحان کنید. ما در سالن آرایش و زیبایی آنیس به صورت تخصصی به ارائه خدمات ویتامینه کردن مو می پردازیم.

...
نویسنده : عابد بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 16 مرداد 1397 ساعت: 17:50