7 نکته برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده

ساخت وبلاگ
چکیده : موهای قرمز، مسی، صورتی و... از زیباترین و چشم نوازترین رنگ‌ها برای موی سر هستند. اما همه آنها ی... با عنوان : 7 نکته برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده بخوانید :

موهای قرمز، مسی، صورتی و... از زیباترین و چشم نوازترین رنگ‌ها برای موی سر هستند. اما همه آنها یک مشکل اساسی دارند؛ و آن اینکه در اثر شستشو راحت‌تر از سایر رنگ ها از کدر شده، تغییر رنگ داده و یا به طور کلی از بین می روند. اما ناامید نشوید مراقبت از موهای قرمز رنگ نیز دارای روش‌های خاصی است که به حفظ کیفیت اولیه رنگ موی شما کمک می‌کند. در این مقاله سالن آرایش و زیبایی آنیس به هفت نکته مراقبت از موهای قرمز می‌پردازیم.

بالیاژ مو

موارد نگهداری و مراقبت  از موهای قرمز

از شوینده‌های موی ویژه استفاده کنید

همیشه شامپوها، نرم‌کننده‌ها و صاف‌کننده‌هایی که مختص موهای رنگ شده تولید می‌شوند را انتخاب کنید. این محصولات معمولا بدون سولفات و پارابن ساخته می‌شوند. سولفات و پارابن می‌توانند رنگ موی شما را کدر کرده و رنگ قرمز آن را کمرنگ کنند. پس مصرف شامپوی مناسب الوین قدم برای مراقبت از موهای قرمز است.

استفاده از شامپو را تعدیل کنید

رنگ مو به خصوص رنگ‌های فانتزی و جیغ در اثر شستشوی زیاد، حتی با آب کدر می‌شود. پس بهتر است مواردی را در این زمینه رعایت کنید. از جمله مدت زمان دوش گرفتن را کاهش دهید. همچنین با فشار زیاد اقدام به شستشوی موها نکنید. در بعضی مواقع هم می‌توانید بجای شستشوی مو با آب، از شامپوی خشک استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین راه‌کارها در این زمینه متوقف کردن شستشوی مو با آب داغ است. آب داغ علاوه بر آسیب به رنگ موی شما، به مو و پوست شما هم آسیب می‌زند. آب را تا جایی گرم کنید که دمای مطبوع شستشو باشد.

سلامت مو را فراموش نکنید

بر کسی پوشیده نیست که موهای سالم، رنگ را بهتر جذب می‌کنند. این مسئله بخصوص در مورد رنگ موی قرمز بیشتر است.

پس بهـتر است در روزهــای قبل از رنگ کردن مـو، هــایــلایــت یا بالیاژ مو اقدام به مرطوب کردن موی خود با کرم مرطوب‌کننده نمایید. همچنین این کار را یک بار در هفته پس از رنگ کردن مو نیز ادامه دهید. توجه کنید که تا جای ممکن از مرطوب‌کننده‌های طبیعی مو استفاده کنید؛ چراکه مرطوب‌کننده‌های شیمیایی ممکن است دارای موادی باشند که با رنگ موی شما در تضاد است.

به ریشه‌های مو رسیدگی کنید

استفاده از رنگ مو روی موهایی که قبلا رنگ شده می‌تواند فشار زیادی به ریشه مو وارد کند؛ و حتی در صورت انجام نادرست کار موجب ریزش مو شود.. همچنین این موضوع باعث می‌شود که رنگ جدید کیفیت و تغییرات لازم را ایجاد نکند. تقویت ریشه مو در این شرایط می‌تواند اثرات این مسئله را کاهش دهد.

بازسازی منظم رنگ

به علت ماهیت رنگدانه‌های قرمز، موهای سرخ مایل به قرمز رنگ بیش از حد معمول دچار کاهش کیفیت می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید برای همیشه کیفیت رنگ موی شما بالا باشد؛ باید هر چند وقت یکبار در حد تازه سازی موها، رنگ خود را تجدید کنید.

پوشیدن کلاه

خورشید یکی دیگر از مجرمان جدی در مورد پریدن و کدر شدن رنگ موی قرمز است. پس سعی کنید بیشتر در سایه بمانید؛ و خود را در معرض اشعه‌های مضر UV قرار ندهید. کلاه آفتاب‌گیر یک راهکار عالی برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده در زیر نور مستقیم خورشید است.

مراقبت هنگام شنا

کلر موجود در آب استخر می‌تواند رنگ موی شما را از بین ببرد. پس اگر اهل استفاده مداوم از استخر هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم کلاه شنا را فراموش نکنید.

پیشنهاد شما برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده چیست؟ تجربه شما در استفاده از رنگ های فانتزی چگونه بوده است؟ خوشحال می‌شویم نظرات شما را درباره این موضوع بدانیم.

...
نویسنده : عابد بازدید : 4 تاريخ : جمعه 20 مهر 1397 ساعت: 3:48