چند نکته برای مراقبت از موهای چرب

ساخت وبلاگ
چکیده : موهای چرب ظاهر مناسبی ندارند. آنها از ریشه دارای حالتی چرب و کثیف هستند. همچنین حجم موهای چرب کم... با عنوان : چند نکته برای مراقبت از موهای چرب بخوانید :

ویتامینه کردن مو

موهای چرب ظاهر مناسبی ندارند. آنها از ریشه دارای حالتی چرب و کثیف هستند. همچنین حجم موهای چرب کمتر از حالت معمول به نظر می‌رسد. از طرفی متاسفانه افرادی که دارای موهای نازک و کم پشت هستند؛ به نسبت افرادی که دارای موهای ضخیم و پرپشت هستند، اغلب بیشتر دچار چربی مو می‌شوند. البته در این میان بعضی افراد مانند داشتن پوست چرب و روغنی، به موهای چرب نیز علاقه دارند. موهای چرب معمولا ریشه ژنتیکی دارد؛ اما عادات مراقبت از مو نیز می‌تواند در تعدیل میزان چربی مو موثر باشد. رعایت این نکات مراقبت از مو، کمک می‌کند تا موهای شما سالم‌تر و ملایم‌تر باشند.

 

علت موهای چرب چیست؟

هر فولیکول مو حاوی غددی به نام سباسه است؛ که یک روغن طبیعی به نام سبوم تولید می‌کند. این ماده برای مرطوب کردن پوست سر و مو مورد نیاز است. اما وقتی غدد سباسه بیش از حد نیاز چربی پوست تولید می‌کنند؛ نتیجه آن موهای چرب می‌شود.
علل تولید بیش از حد سبوم:

  • ژنتیک
  • نوسانات و اختلالات هورمونی
  • رطوبت
  • رژیم غذایی

با تغییر روال مراقبت از مو، اکثر افراد می‌توانند موهای چرب خود را درمان کنند. برای آشنایی با چگونگی انجام این کار، با ادامه این مقاله وب‌سایت سالن زیبایی آنیس همراه ما باشید.

شستشوی کمتر مو

برعکس تصور عموم مردم، شستشوی زیاد مو اغلب می‌تواند باعث چرب شدن بیشتر مو شود. مصرف روزانه شامپو روغن طبیعی مو را پاک می‌کند؛ و باعث می‌شود پوست سر برای جبران این مسئله به تولید بیش از حد روغن روی آورد. می‌دانیم که این نکته خیلی قابل درک نیست. اما اگر شما شستشوی موهای خود را به دو تا سه بار در هفته کاهش دهید؛ پس از مدتی چربی موهای شما کمتر خواهد شد.

انتخاب شامپوی مناسب

شامپوی مناسب می‌تواند مهم‌ترین عامل در کنترل سطح روغن موهای چرب باشد. هنگام خرید شامپو به برچسب شامپو برای موهای چرب دقت کنید. این شامپوها معمولا ملایم‌تر هستند؛ و بدون آسیب به مو، چربی‌های اضافه را از سطح مو پاک می‌کنند. همچنین بعضی از این شامپوها خاصیت ویتامینه کردن مو را نیز دارند. ویتامینه کردن مو کمک می‌کند پاک کردن مداوم چربی‌های مو، به آنها آسیب نزند.

استفاده از نرم‌کننده برای موهای چرب

اگر موهای شما آنقدر چرب است که احساس سنگینی می‌کنید؛ نرم‌کننده مو می‌تواند در بهبود این وضعیت به شما کمک کند. نرم‌کننده‌های مو می‌توانند به آبرسانی موهای شما و حفظ رطوبت آن کمک کنند.

تغییر روال شستشو

در این زمینه اطمینان حاصل کنید که قبل از خارج شدن از دوش، همیشه موهای‌تان را با آب سرد بشویید. آب سرد کمک می‌کند تا کوتیکول مو مهر و موم شود؛ در حالی که آب گرم غدد چربی را برای ترشح بیشتر تحریک می‌کند.

پاک کردن پوست سر

پوست سر بخشی است که شستشوی آن در زیر انبوه موها مورد غفلت واقع می‌شود. سعی کنید هر چند وقت یکبار پوست سر خود را به شکل ویزه بشویید. برای این کار ماساژ آهسته پوست سر و شستشوی آن با یک شامپوی ملایم توصیه می‌شود.

پاک کردن پرس مو

آخرین باری که برس موی خود را تمیز کردید کی بود؟ برس مو نیز همزمان با موهای شما می‌تواند چرب و آلوده شود. پس بهتر است با یک پاک‌کننده مناسب در فواصل زمانی مناسب، برس موی خود را از آلودگی‌ها و چربی‌های احتمالی پاک کنید. بیشتر برس‌های مو با شامپوهای معمولی و آب گرم به راحتی قابل شستشو هستند.

امیدوارم از این مقاله وب‌سایت سالن زیبایی آنیس لذت برده باشید.

...
نویسنده : عابد بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت: 16:50