موارد مهمی که پیش از پیرایش مو باید بدانید

ساخت وبلاگ
چکیده : آنچه پیش از کوتاهی و پیرایش مو باید بدانید موضوع این مقاله وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس است... با عنوان : موارد مهمی که پیش از پیرایش مو باید بدانید بخوانید :

آنچه پیش از کوتاهی و پیرایش مو باید بدانید موضوع این مقاله وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس است. کوتاه کردن و پیرایش مو یکی از سخت‌ترین کارها برای زنان جوان است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند؛ یکی از علل اصلی این نگرانی است. در نتیجه برای انجام این کار باید تمام جوانب را سنجید. این نکات کمک می‌کند تا نتیجه حاصل از پیرایش مو موجب افزایش رضایت شما از نتیجه نهایی کار شود.

ویتامینه کردن مو

سه قانون مهم پیرایش مو

نزد یک طراح مدل مو بروید

به زبان ساده‌تر بهتر است نزد آرایشگری بروید که تجربه خوبی در طراحی و انتخاب مدل موی مناسب دارد. ممکن است این روزها مدل موهای متنوعی مد شده باشد. اما اینکه یک مدل موی خاص با رنگ پوست و استخوان‌بندی و شکل صورت شما هماهنگ است یا خیر را بهتر است یک طراح مدل مو تشخیص دهد. مثلا اگر موهای شما فر یا مجعد است؛ امکان استفاده از بسیاری مدل‌های موی بسیار کوتاه را نخواهید داشت. پس در این زمینه اگرچه سلیقه شما مهم است؛ ولی باید به دور از هیجانات کاذب به دنبال مدلی متناسب با چهره خودتان باشید. در نهایت البته سلیقه خود را نیز دخیل کنید؛ و مطمئن شوید که آرایشگر شما کاملا درک کرده است که انتظار نهایی شما از پیرایش مو چیست.

ریزه‌کاری‌های پیرایش مو را فراموش نکنید

پیرایش مو بیش از هرچیز به ریزه‌کاری‌های آن وابسته است. دقت در انجام کار و پرداختن به جزئیات، هنر یک آرایشگر ماهر است. در این زمینه فراموش نکنید که موی بلند را می‌توان کوتاه کرد؛ اما برعکس آن امکان پذیر نیست. در نتیجه اگر با اطمینان کامل مطمئن نیستید که می‌خواهید چقدر موهای‌تان را کوتاه کنید؛ همیشه مقداری کمتر از آنچه در ذهن دارید را کوتاه نمایید.

راحتی و سلامت مو را در نظر بگیرید

بسیاری از زنان جوان که مدل موی کوتاه را انتخاب می‌کنند بعد از مدتی از مدل دادن روزانه به آن خسته می‌شوند. فراموش نکنید که هیچ چیز مهم تر از راحتی شما نیست. پس اگر حوصله اینکه روزانه چندین دقیقه را به شانه کردن و مدل دادن به موهای خود بگذرانید؛ مدل پرایش مویی را انتخاب کنید که همیشه شما را مرتب و زیبا نشان دهد؛ و شکل دادن به آن سخت نباشد. این موضوع برای موهای خیلی بلند نیز صادق است.

همچنین مسئله سلامت موها پر اهمیت‌تر از مدل موی انتخابی است. جنس موی شما ممکن است به گونه‌ای باشد که در صورت انتخاب مدل موی کوتاه، نیازمند استفاده روزانه از سشوار یا اتوی مو شوید. در این شرایط سلامت موها به خطر می‌افتد. پس بهتر است مدل مویی را برای خود در نظر بگیرید که به سلامت موی شما آسیب نزند. در غیر این صورت باید توجه بیشتری به سلامت موهای خود داشته باشید؛ و با انجام روش‌هایی مثل ویتامینه کردن مو و استفاده از روغن‌های مختلف، در حفظ سلامت موهای خود کوشا باشید.

چند توصیه ضروری دیگر

  • پیش از رفتن به سالن زیبایی چند گزینه مد نظر داشته باشید. این کار کمک می‌کند تا در صورتی که یکی از انتخاب‌های شما به توصیه آرایشگر، مناسب نبود؛ بتوانید مدل بعدی را پیشنهاد دهید.
  • نیازی نیست قبل از پیرایش مو به حمام بروید؛ چراکه پس از انجام پیرایش مو حمام کردن امری ضروری به نظر می‌رسد. البته اگر موهای‌تان خیلی کثیف است رعایت بهداشت پیش از رفتن به آرایشگاه ضروری است.
  • گردن یکی از اعضای بدن است که بیشترین تاثیر را از کوتاه شدن مو می‌گیرد. اگر با باز بودن فضای اطراف گردن مشکل دارید موهای کوتاه شما را اذیت خواهد کرد. پس به حسی که نسبت به گردن خود دارید فکر کنید.
  • شخصا اقدام به کوتاه کردن مو نکنید. شاید تصور شود کوتاه کردن چند سانتی‌متر از انتهای موهایی بلند کاری ساده باشد؛ اما با اطمینان زیادی به شما می‌گویم که نتیجه نهایی قطعا رضایت‌بخش نیست. پس بهتر است این کار را به یک سالن زیبایی معتبر و یا آرایشگر ماهر و با تجربه بسپارید.
...
نویسنده : عابد بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 20 آبان 1397 ساعت: 0:32