با 3 روش هایلایت کردن مو آشنا شوید

ساخت وبلاگ
چکیده : هایلایت کردن مو روشی برای ایجاد تغییرات ظاهری محسوس در فرم موها و آرایش شماست. روشی برای مبارزه با م... با عنوان : با 3 روش هایلایت کردن مو آشنا شوید بخوانید :

هایلایت کردن مو روشی برای ایجاد تغییرات ظاهری محسوس در فرم موها و آرایش شماست. روشی برای مبارزه با موهای قدیمی و کسل‌کننده و رسیدن به طرحی جدید و ظاهری نو در موها که می‌تواند ظاهر شما را به شدت متفاوت کند. در این مقاله سالن آرایش و زیبایی آنیس می‌خواهیم درباره 3 روش اصلی هایلایت کردن مو و ویژگی‌های هرکدام صحبت کنیم. این روش‌ها همگی به اندازه کافی موثر و مفید هستند؛ و می‌توانند شما را به نتیجه مطلوب برسانند. اما هرکدام به توجه به هدف و انتظار شما از هایلایت کردن مو می‌تواند نتایج متفاوتی را برای شما به ارمغان آورد.

بالیاژ مو

هایلایت کردن مو با فویل

هایلایت کردن مو با فویل سنتی‌ترین روش برای انجام این کار است؛ که احتمالا شما نیز با این روش تا حدودی آشنا هستید و شاید آن را تجربه کرده باشید. این روش سال‌ها توسط آرایشگران مختلف مورد استفاده بوده و هنوز هم استفاده می‌شود. در این روش رشته موی انتخاب شده پس از رنگ، با نوار فویل آلومینیومی پوشیده می‌شود. این فویل به تمرکز گرما کمک کرده و موجب افزایش سرعت واکنش مو به رنگ می‌شود. در نتیجه موها با سرعت و قدرت بیشتری رنگ را دریافت می‌کنند.

مهمترین نکته هنگام استفاده از این روش دقت در انتخاب رشته موها، پخش نشدن رنگ به رشته‌های دیگر و زمانبندی درست در بستن و باز کردن فویل ها برای جلوگیری زا سوختن موهاست.

وسایل لازم برای هایلایت کردن مو با فویل

    • کیت هایلایت مو
    • برس مو
    • دستکش لاستیکی
  • قلم موی رنگ آمیزی
  • فویل آلومینیومی
  • شامپو و کاندیشنر (نرم کننده) مناسب موهای رنگ شده

 هایلایت مو به روش نقاشی یا بالیاژ مو (Balayage)

هایلایت کردن مو به روش نقاشی روی مو با دست، که به اصطلاح بالیاژ مو نیز نامیده می شود؛ دومین روش انجام این کار است که به دلیل مزایایی که دارد به تازگی به شدت مطرح شده است. این روش نیازمند تجربه و مهارت بالایی است و باید توسط یک رنگ‌شناس حرفه‌ای مو انجام شود. بالیاژ مو به صورت بی‌عیب و نقص، جذابیتی دوچندان به موهای شما می‌دهد. این روش هایلایت کردن مو به این دلیل مورد توجه قرار گرفته است که رنگ آمیزی مو را از ریشه آغاز نمی‌کند. در نتیجه با رشد مو شما نیازمند ترمیم رنگ ریشه مو نیستید.
بالیاژ مو همچنین می‌تواند ترکیبی زیبا از رنگ آمیزی را در دو بعد روی موهای شما ایجاد کند. به زبان ساده علاوه بر تقسیم افقی موها برای هایلایت کردن، می‌تواند به صورت عمودی نیز موها را تقسیم‌بندی کند.

 هایلایت مات

اگر به اولایل دهه 2000 میلادی بازگردیم؛ ترند روز در آرایش موها هایلایت کردن موها به صورت براق بوده است. اما امروز از آن روزها فاصله زیادی گرفته‌ایم. اگرچه هنوز بسیاری هایلایت براق را دوست دارند؛ اما هایلایت مات نیز جایگاه خاصی پیدا کرده است. هایلایت مات برای علاقمندان به حفظ حالت طبیعی مو بعد از هایلایت کردن مو بسیار مناسب است. در این روش شما موهای هایلایت شده یکدست و هماهنگ با بخش‌های طبیعی موی خود خواهید داشت.
امیدواریم این مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد. آرایشگران حرفه‌ای ما در سالن زیبایی آنیس ، آماده ارائه انواع خدمات هایلایت مو به شما هستند. شما نیز اگر در زمینه هایلایت کردن مو تجربه جالبی دارید، آن را برای ما بنویسید.

...
نویسنده : عابد بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 22 شهريور 1397 ساعت: 13:33